V obci cvičíme s medzinárodne certifikovanou učiteľkou jogy

Ivana Mihaldová cvičí jogu v Závažnej Porube od jari 2018. Začalo to ako hobby pre pár kamarátov a známych, no postupne to prerástlo do čoraz väčšej vášne až sa z toho stal pravidelný koníček. 

Záujem ľudí a vlastné presvedčenie odštartovalo zaujímavú dráhu. V lete 2018 si v Bratislave spravila akreditovaný kurz inštruktora power jogy prvého stupňa. Potom nasledoval akreditovaný kurz jogy pre deti a tehotné v máji 2020. Tam sa objavila aj možnosť získať medzinárodne uznávanú certifikáciu registrovaného učiteľa jogy formou 200 hodinového školenia. 

Intenzívny týždeň v júni 2020 bol o teórii v oblasti anatómie, fyziológie človeka, o didaktike športu, športovej výžive a filozofii jogy. Nasledovali 4 predĺžené víkendy, ktoré bolo zamerané na samotné cvičenie, nápravu v pozíciach a detailné rozoberanie jednotlivých pozícii – od najjednoduchších po najnáročnejšie.
Po úspešnom ukončení praktickej a teoretickej skúšky sa začiatkom decembra 2020 stala registrovanou učiteľkou jogy (Registered Yoga Teacher, RYT-200) v Yoga Alliance. 

Týmto ale Ivanina cesta nekončí a vo vzdelávaní chce pokračovať. 

“RYT-200 je pre mňa v podstate začiatok. Začala som sa už brať trochu vážne – už to nie je len o youtube naučených videách. Tvorím si svoj jogový koncept, vlastné zostavy a postupne zvyšujem laťku sebe aj svojim študentom. Keďže som na plný úväzok zamestnaná ako logopéd na neurologickom oddelení v Ružomberskej nemocnici, nemôžem sa joge venovať celý deň a aj moje možnosti absolvovať ďalšie školenia sú obmedzené. Objavila som jedného Indického gurua – Dev Om – ktorý robí 200 hodinové školenie mindfulness meditácie online. To bude pravdepodobne môj ďalší cieľ,” povedala Ivana. 

Yoga Alliance je medzinárodne uznávaná inštitúcia, ktorá zastrešuje ako školy jogy tak aj učiteľov jogy. Tento certifikát je platný celosvetovo. 

Aktuálne je spoločné cvičenie náročné zorganizovať kvôli pandemickým opatreniam. Ivana pripravila niekoľko kurzov aj online, nájsť ich môžete tu (zavazna.sk/joga).

Ivana pri cvičení jogy doma, keď jej bola doručená správa o absolvovaní kurzu.

Tags: No tags

Comments are closed.