Zavazna_blog cover (1)

Zachráňme lyžovanie pod Poludnicou – crowdfunding pre vysneženie zjazdoviek

Vysneženie lyžiarských zjazdoviek na Opalisku

Lyžiarske stredisko Opalisko má 1 sedačku a 4 vleky od 640m.n.n. do výšky 1 030m.n.m. Zimné podmienky sú nevyspytateľné, no my sme pripravení s celým zázemím pripraviť kvalitnú lyžovačku. S vašou pomocou budeme môcť vysnežiť zjazdovky a mať tak pre každého možnosť užiť si obľúbené zimné športy.

Zima na Liptove patrí lyžovaniu

Lyžovanie v Závažnej Porube obľubovali mikulášski lyžiari, medzi nimi aj Aurel Stodola, už od roku 1931-32. Prvý vlek pod vrcholom Opaliska (1267m.n.m.) patril k najstrmším v Československu a bol postavený v roku 1964 aj za pomoci koní (!). Aj keď ho museli časom zrušiť z bezpečnostného hľadiska, lyžiarske stredisko Opalisko, ako ho poznáme dnes, má 1 sedačku a 4 vleky. Červené a modré zjazdovky sú v celkovej dĺžke 3,2km. Z vrchnej stanice sedačky je nádherný výhľad na Liptovskú kotlinu.

Lyžovanie na Opalisku je po Jasnej jediné, ktoré disponuje sedačkovou lanovkou na Liptove. Svojou pozíciou a svahmi je populárne miesto pre rodiny s deťmi, rekreačnými športovcami aj pretekármi.

Stredisko má k dispozícii detský areál pre najmenších, sánkarsku dráhu, prírodné klzisko. V stredisku je tiež bežecký areál s celkovou dĺžkou 30 km bežeckých tratí. Funguje tu večerné lyžovanie a niektorí návštevníci využívajú zjazdovky na ski touring.

Zachráňme lyžovanie pod Poludnicou

Prírodná snehová pokrývka už niekoľko rokov nestačí, preto stredisko potrebuje umelé zasnežovanie.

Disponujeme plným vybavením a počas predchádzajúcich rokov sme pripravili kompletnú infraštruktúru na zasnežovanie strediska.

Náš cieľ je vyzbierať financie na zasneženie lyžiarských zjazdoviek.

Bez tejto finančnej pomoci je pravdepodobné, že sa sezóna neotvorí. Prišli by sme tak o vzácnu možnosť kvalitného zimného športovania na Liptove.

Odmeny

Samozrejme, máme pre vás pripravené odmeny. zasnežovanie v závažnej Porube podporíte kúpou:

 • 1-dňový lístok pre dospelú osobu – 11€
  Najvýhodnejšia cena denného skipasu do lyžiarskeho strediska Opalisko. Možné využiť počas celej sezóny 2021/2022 počas fungovania vlekov. Platí do 1.4.2022.
 • Pozičovňa celého lyžiarskeho kompletu – 15€
  Požičovňa lyžiarskeho vybavenia PepeSki priamo v stredisku vám požičia lyže, lyžiarky aj paličky na celý deň pre dospelú osobu. Táto ponuka je limitovaná počtom, nezmeškajte svoju príležitosť.
 • Multifunkčná šatka – 20 €
  Užitočná súčasť vybavenia každého lyžiara, vhodná ako nákrčník, čelenka či čiapka. Táto ponuka je limitovaná počtom, nezmeškajte svoju príležitosť.
 • Upravená vysnežená zjazdovka – 30 €
  Možnosť prispieť na zasnežené a urpavené trate počas celej sezóny.

Nie ste v tom sami

Táto kampaň je jednou z častí spoločného úsilia viacerých zainteresovaných, ktorým záleží na zimnej sezóne.

Vyzbieraná čiastka spoločne pomôže k vysneženiu s ďalšou pomocou akou sú finančné úľavy od obce, príspevky nás ako prevádzkovateľa, finančnej podpory ubytovateľov a ďalších podnikateľských subjektov.

Komu ďalšiemu pomôžu vysnežené a upravené zjazdovky?

Trénujú tu aj pretekári. Naše stredisko je domácim kopcom pre lyžiarsky klub LK Opalisko, konajú sa tu celoslovenské preteky od žiakov až po seniorov. Z histórie: preteky, ktoré sa tu organizovali pre dospelých aj mládež naberali na význame vrámci ČSSR aj Slovenska. Cena Opaliska, preteky obrovského slalomu od roku 1962 boli obľúbené vďaka vysokej organizovanosti a pripravenia tratí.

Bežecké lyžovanie tu máme tiež. V stredisku je bežecký areál s traťami o dĺžke 3 km, 4 km, 5 km a 15 km a do budúcna plánujeme obnovenie osvetlenia pre 3km trať. Trate sú upravované podľa potreby pre korčuliarsky aj klasický štýl.

Ďakujeme za Vašu podporu a zdielanie.

Tags: No tags

Comments are closed.