8442562_1200x

LK Opalisko má vicemajsterku Slovenska

Vicemajsterkou Slovenska sa stala Sára Antolová, pretekárka LK Opalisko v kategórii starších žiačok v alpskej disciplíne slalom v zimnom stredisku Oščadnica – Veľká Rača, ktorá svojim výsledkom aj za nepriaznivých poveternostných podmienok ukázala na stúpajúcu výkonnosť. Nadviazala tým na veľmi dobré výsledky z predchádzajúcich podujatí, ktorými bolo 5. miesto v pretekoch Slovenského pohára na Štrbskom Plese a 14. miesto v obrovskom slalome na silne obsadených medzinárodných pretekoch v zimnom stredisku Škofja Loka v Slovinsku. Súperili tam pretekárky nielen z Európy, ale aj z USA, Kanady, Austrálie, Nového Zélandu a iných štátov.

V kategórii predžiakov v pretekoch Slovenského pohára na Janovkách v Zuberci sa pretekári LK Opalisko nestratili a dosiahli veľmi pekné výsledky vo svojich vekových kategóriách.

Mini slalom:

 1. miesto: J. Pajerchin
 2. miesto: R. Paľáková
 1. miesto: M. Klimo

Obrovský slalom :

 1. miesto: Z. Poljaková
 2. miesto: R. Paľáková
 3. miesto: J. Pajerchin
 4. miesto: K. Čániová
 5. miesto: E. Borošková

Celkom v hodnotení Pohára klubov sa LK Opalisko umiestnil na peknom 2. mieste z 26-tich klubov z celého Slovenska.

Okrem Slovenského pohára sa pretekári zúčastnili preteku Horehronskej ligy v Mýte pod Ďumbierom. Výsledky obrovského slalomu:

 1. miesta: Z. Poljaková, a  K. Čániová
 2. miesta: R. Paľáková,  a E. Borošková
 3. miesto: P. Čáni
 4. miesta: P. Húsková,  a M. Klimo

V  Pohári Liptova sa konali  preteky  v zimných strediskách Dolinky na Žiari a v Brezovici. Vo svojich kategóriách sa umiestnili:

 1. miesta: R. Paľáková, J. Pajerchin, E. Borošková  aj M. Rázus,  
 2. miesta: K. Čániová a Z. Poljaková
 3. miesta: E. Borošková a S. Bielená
 4. miesta: M. Žáková a P. Húsková
 1. miesta: P. Húsková a S. Bielená
 2. miesto: M. Klimo

Svojimi výsledkami a prístupom pretekári LK Opalisko dokazujú, že práca trénerov má svoje opodstatnenie a význam a s podporou rodičov veríme že budeme ďalej v sezóne napredovať.

Na  výsledkoch, ktoré trvalo dosahujú pretekári LK Opalisko sa podieľajú nielen ich tréneri, ale aj rodičia, ktorí neváhajú obetovať svoj čas a úsilie pre svoje deti. A v neposlednom rade je tu i podpora zastupiteľstva obce Závažná Poruba a pracovníkov lyžiarskeho strediska Opalisko vytvoriť dostatočné podmienky pre tréningovú činnosť a dôstojnú reprezentáciu lyžiarskeho klubu ale aj samotnej obce Závažná Poruba.

V zimných mesiacoch pokračoval svoju činnosť i celoročný krúžok pod vedením Kataríny Oravcovej. Tréningy prebiehajú v stredisku Opalisko Závažná Poruba na Fajke. Cieľom je naučiť dieťa technicky správne lyžovať, vybudovať záujem o šport, všeobecný rozvoj pohybových schopností a oboznámenie sa aj s ďalšími druhmi športu. Do krúžku sa môžu prihlásiť záujemcovia vo veku od 5 do 6 rokov. Je možné prihlásiť sa u hlavnej trénerky Kataríny Rázusovej na tel. čísle 0948 800 954, ako aj u Kataríny Oravcovej na tel. čísle 0948 828 545.

Činnosť LK Opalisko je možné sledovať na webových stránkach www.lkopalisko.sk.

 

Text a foto: Ján Rázus

Tags: No tags

Comments are closed.